Hlavní stránka > Poznámky > Vtipy

Vtipy

Na koupališti si Pavel povídá s krásnou slečnou a ta se ho ptá: "Co je to za paní, co se na nás pořád dívá?" Ani se neptejte, budu mít co dělat, abych jí vysvětlil, kdo jste Vy."


Vyčítavá SMS:"Když napíšeš, že napíšeš, tak napiš, a nepiš, že napíšeš, když nenapíšeš. To když já napíšu, že napíšu, tak napíšu, a nepíšu, že napíšu, když nenapíšu. Pa a napiš!


Zákaznice k prodavačce v prodejně kosmetiky: "Chtěla bych nějaký růžový pudr. Něco takového, jako máte Vy." "Pane volá prodavačka na svého šéfa, "řekněte tady paní tu anekdotu, co jste před chvílí vyprávěl mně!"


Manželé sedí u televize a on povídá: "miluji tě", a ona říká: "to říkáš ty nebo z tebe mluví pivo?"A on odpoví: "ne, to já mluvím ke svému pivu."


Radí matka dceři, když se po prázdninách vrací na studentskou kolej: "Verunko, nechej muže na pokoji!" A dcera to vzala doslova.


Vypráví se historka o tom, jak se astronom, fyzik a matematik vydali vlakem do Skotska a náhle spatřili oknem venku na poli černou ovci. "Zajímavé", povídá astronom, "skotské ovce jsou černé!" Fyzik, poněkud udiven opáčí: "Chtěl jste snad říci, že některé skotské ovce jsou černé?" Ale matematikovi se i tento výrok zdá poněkud ukvapený. "Myslím, že vy oba jste chtěli říci," praví, "že existuje nejméně jedna skotská ovce, která je alespoň z jedné strany černá".


Máš plynový sporák, vodovod, krabičku zápalek a hrnec a máš uvést vodu do varu. Co uděláš?" Obvykle dostáváme velice nejistou odpověď: "Zapálím plyn, naplním hrnec vodou a postavím ho na sporák." - "Správně; teď ale úlohu obměníme: všechno je jako předtím, s jediným rozdílem, že hrnec je už naplněný vodou. Co uděláš teď?" Tu řekne řešitel už rozhodněji, vědom si správnosti své odpovědi: "Zapálím plyn a postavím na něj hrnec." Pak ho s převahou napadne: "Tak by to udělal fyzik! Naproti tomu matematik vyleje vodu z hrnce a řekne: Tím jsem tuto úlohu převedl na úlohu předchozí."

  • < Poznámky
  • Marie, matka Ježíšova
  • Moudrosti
  • Vtipy